Matcha jako čaj na hubnutí

Původně byla matcha využívána jako lék. Blahodárné účinky matchy jsou známy již po dlouhá staletí. V dávných dobách se užívala k léčbě všech možných nemocí. Vědecké výzkumy zjišťovaly blahodárnost matchy.

Co je matcha čaj?

Samurajové pili matchu kvůli získání vnitřní energie, klidu, ale i síly do boje. Údajně má i podpůrné účinky při hubnutí. Což se samozřejmě stalo velkým lákadlem pro mnoho lidí, převážně žen, které touží po dokonalém těle modelek.

Pití napomáhá rychlejšímu spalování tuků. Kromě toho složení matchy napomáhá i jako prevence rakovině, či srdečním onemocněním. Díky pravidelné konzumaci tohoto zázraku zpomaluje stárnutí kůže, ale i organismu. Pravidelné pití čaje napomáhá k celkovému prospěchu organismu. Navíc matcha neobsahuje kofein, tudíž na ní nevzniká závislost a šálek čaje si můžete dopřát i večer, aniž byste se báli, že nebudete moci usnout. Nejlepší čaj na spaní.

Matcha patří mezi zelené čaje. Ten nejkvalitnější druh má smaragdově zelenou barvu. Čím světlejší, tím méně kvalitní. Podává se v podobě jemného prášku. Protože bylo zjištěno, že tato podoba zajišťuje největší obsah blahodárných látek. Stále více příznivců po celém světě přichází nápoji na chuť. Podvědomí jeho blahodárných účinků je všude přítomné.

Matcha na hubnutí

Máte-li v úmyslu zhubnout nějaké to kilo, tak i můžete na pomoc vzít právě matchu. Má výborné účinky na redukci tělesného tuku. Je to dáno jak obsaženým antioxidantům, ale také proto, že má na svědomí rychlejší spalování tuků. To způsobí rychlejší metabolismus. Prostým pitím čaje tedy můžete shodit hned několik kilo.

Spousta lidí si do nového roku dává předsevzetí shodit několik kil. Využít k tomu můžete matchu. Tady je několik možností, jak na to. Jednou z variant je snížení příjmu a naopak zvýšení energetického výdeje.

Nikdy ovšem nepřestaňte jíst úplně nebo nevynechávejte některé z hlavních jídel. Dokonce se doporučuje jíst až pět porcí denně. Samozřejmě spíše menších. Úplně nejlepší je ke snížení energetického příjmu přidat šálek čaje matcha.

Mnoho vědců provádělo výzkumy týkající se tohoto nápoje. Dospělo k závěru, že pití tohoto zeleného čaje zrychluje organismus dokonce až čtyřikrát. Čímž se samozřejmě čtyřikrát zrychlí spalování kalorií.

Je docela zajímavé, že jeden druh zeleného čaje má takové účinky a jiný ne. Je to dáno tím, že u běžného zeleného čaje se pije pouze louhovaný nálev, tak u matchy se pije vše. Do těla se dostanou látky, které z běžného zeleného čaje nedostanete.

Matchu je možné pít, aniž byste se museli obávat nějakého návyku. Neobsahuje totiž kofein. Dá se proto pít i večer, kdy většina lidí čaj nepije z obavy z nespavosti. Ale nemyslete si. Tím že se vám zrychlí spalování tuků, se nemusíte přejídat smaženým v jedenáct hodin večer. Proto takovéto dietě nezmůže nic ani matcha.

Chcete-li skutečně zredukovat svou váhu zdravě, je nutná i úprava jídelníčku a dostatek fyzického pohybu. Do jídelníčku by se mělo dostat dostatečné množství zeleniny. Omezit naopak bílé pečivo, tučné maso případně smažené pokrmy. Dostatek pohybu zajistí zpevnění těla. Toto hubnutí je velmi dravé a navíc se neobjeví velmi obávaný jo-jo efekt.

Již dávno samurajové věděli, že pití matchy jim dodá dostatek vnitřní energie, sílu, ale i klid. Proto ji využívali před bojem, aby dostali dostatek síly. Stejně tak se matcha využívá pro získání svěžesti, síly a vitality těla. Matcha se doporučuje pít třikrát denně a hlavně dlouhodobě. Můžete si připravit jak horký nápoj nebo ledový, který osvěží převážně v parných letních dnech. Klidně můžete matchu přidat i do různých dezertů, zmrzliny případně do jogurtu, či tvarohu. Záleží jen na tom, co komu chutná.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.