Účinky kvetoucího čaje

Již dlouhý čas se vedou diskuse na téma – zdravé stravování, biopotraviny atd. Jistě všichni víte, o čem je řeč. Snažíme se dodržovat životosprávu, pijeme neslazené a neperlivé minerálky a v neposlední řadě pijeme kvalitní sypané čaje. Už jste někdy ochutnali takzvané kvetoucí vázané čaje? Že ne? Potom neváhejte a vyzkoušejte je. Jsou plné antioxidantů a mají spoustu jiných léčivých účinků. Kvetoucí čaj se totiž vyrábí z lístků převážně bílého či zeleného čaje, který pro svoji mocnou léčivost znaly už naše babičky.

Květy bylinek samy o sobě nemají žádné významné účinky. Pití kvetoucího čaje se tedy doporučuje pro jeho vlastnosti: v první řadě, jak již bylo psáno, obsahuje antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům, čímž i pomáhají mládnout pleti, navíc eliminují tmavé skvrny. Volné radikály způsobují i rakovinné bujení, jejich ničením lze tedy předejít i tvorbě rakoviny.

Pomáhá proti vysokému krevnímu tlaku. Ředí krev a posiluje cévy. Takže všichni, kteří jsou odkázaní na používání chemických, pro tělo nepřirozených látek, v podobě tablet na vysoký tlak, doporučuje se víc než vřele, pít tento vynikající čaj.

Pro detoxikaci organismu můžete zvolit kůru z lapacha.

Máte problém s hustotou kostní tkáně? Nebo položme otázku jinak. Trpíte řídnutím kostí? Pokud ano, je tento čaj pro vás naprosto ideální formou doplňkové stravy. Kvetoucí čaj má pro vysoký obsah antioxidantů naprosto fenomenální účinky na zvýšení hustoty kostní tkáně, čímž podporuje zdravý růst a sílu kostí.

Dále obsahuje katechiny. Ty velice účinně snižují hladinu LDL cholesterolu v krvi. Tento čaj dokonce chrání před širokou škálou nemocí. Od nachlazení až po zmírnění některých příznaků HIV.

Kvetoucí čaj je složený nejenom z bylinek, ale hlavně z černého, bílého a zeleného čaje. K výrobě bílého čaje Silver Needle se používají jen ty nejkvalitnější nerozvitá poupata, která se napichují na tenké jehly a na těchto jehlách se i suší. Díky tomu, že poupata jsou po celou dobu nerozkvetlá, k lístkům čaje se nedostane žádné světlo, které by mohlo způsobit oxidaci čaje. Čaj proto zůstává světlý a jeho chuť je jemná. Právě tento čaj se používá jako základ pro výrobu bílého kvetoucího čaje, do kterého se vážou různé byliny jako měsíček nebo jasmín, které kvetoucímu čaji dodají specifickou chuť. Bílý kvetoucí čaj je nejenom výjimečným chuťovým zážitkem, ale je to i nápoj, který blahodárně působí na náš organismus. Bílý kvetoucí čaj obsahuje minimum kofeinu, takže je vhodný pro všechny i k časté a dlouhodobé konzumaci. Bílý kvetoucí čaj působí jako očista organismu. Má omlazující účinky, zabraňuje ukládání tukových buněk a má blahodárný vliv na psychický stav člověka.

Naproti tomu černý čaj prochází fermentací. Tento proces způsobuje, že čajové lístky ztmavnou a jejich chuť se zvýrazní. Tento čaj slouží jako základ pro výrobu černého kvetoucího čaje. Opět se tento čaj váže s různými bylinkami. Je vhodný, pokud člověk potřebuje povzbudit, protože obsahuje více kofeinu než kvetoucí bílý čaj.

Oba druhy kvetoucího čaje jsou výjimečným produktem. V západní Evropě se zatím více pije černý nebo zelený čaj. Bílý čaj si zatím svoji oblibu teprve získává. Přitom se jedná o 100% přírodní všelék. Důvodem, proč ho zatím pijeme tak poskrovnu, je, že jsme navyklí na výraznější chutě. Pokud však rádi experimentujete, bílý kvetoucí čaj je jedna z věcí, kterou prostě musíte vyzkoušet.

Ti, kteří neholdují popíjení čaje, si u kvetoucího čaje mohou přijít na své. Pozorování rozvíjejícího se poupěte patří k opravdovým estetickým zážitkům, který si můžeme užít díky umění čínských mistrů, kteří kvetoucí čaj vážou. Dříve si požitek z opravdu dobrého a kvalitního čaje mohli užívat jen vysoce postavení jedinci. Dnes si může chuť tohoto krále mezi čaji užít i obyčejný smrtelník a ještě se mu nabízí v této velkolepé podobě. Kvetoucí čaj si zamilujete vy, Vaše rodina i přátelé a vykouzlí z odpoledního šálku čaje výjimečnou chvíli.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *